In data de 1 noiembire 2013 , s-a  desfasurat serbarea de Halloween (31 octombrie 2013) a claselor a V-a si a VI - a.

Activitatea a fost pregatita in contextual familiarizarii elevilor de gimnaziu de la clasele intensive de limba engleza cu aspecte din cultura si civilizatia tarilor in care se vorbeste aceasta limba, respectiv SUA si Marea Britanie.

Programul serbarii a constat in prezentarea unui colaj de cantece si poezii de catre elevii claselor a V-aa pregatiti de diriginta a clasei, profesor limba engleza Cristina Rusu, si a VI - a pregatiti de doamna profesoara Andreia Sersea.

Au fost organizate concursuri specifice acestei sarbatori  printre care concursul de prezentare de costume de Halloween si concursul de dovleci sculptati, iar elevii au participat la o tombola.

Din juriu au facut parte elevii clasei a VIII-a, care au prezentat si doua momente artistice.

Materiale realizate de elevii de clasa a V-a si a VI-a la ora de informatica (afise)

Imaginile de la activitatea defasurata se afla pe blog-ul scolii :http://cnnsploiesti.blogspot.ro/

La activitate au mai participat urmatorii profesori:

• Badea Daniela- sef comisie metodica lb. engleza,
  • Constantin Mihaela- prof. informatica