Natura este sala ta de clasă.

 Stâncile, râurile, pădurile şi lacurile sunt instrumentele de învăţare pentru dezvoltarea şi creşterea forţei tale.  Am intalnit provocări precum căţărarea şi rapelul. Alte provocări vor fi mai subtile, precum împărtăşirea gândurilor şi sentimentelor cu ceilalţi, sau lucrul eficient ca membru al unei echipe. Prin iesirea din mediul familiar, am intalnit provocări în condiţii de siguranţă, dar solicitante fizic, psihic şi emoţional. Recompensa înfruntării acestor provocări este descoperirea unor lucruri despre propria persoană şi descoperirea propriului potenţial.

 

De ce Outward Bound?

    *  Oferă aventură şi sentiment de reuşită.
    *  Contribuie la autocunoaştere, la creşterea încrederii în sine şi la extinderea limitelor proprii.
    *  Dezvoltă abilităţile de leader.
    *  Ajută la dezvoltarea deprinderilor de comunicare, planificare strategică şi luare de decizii.
    *  Contribuie la formarea şi întărirea spiritului de echipă.
    *  În cadrul grupului ajută la întărirea încrederii reciproce.

                                                                                   Prof. Rusu Cristina

Imagini din tabara