Stiati ca exista un Consiliu Judetean in care problemele Elevilor se pot rezolva ?

 


Ce fel de probleme poate avea un elev?
Atat legate de scoala cat si de activitatile extrascolare. Acestea pot fi comunicate prin sefii de clase care vor transmite mai departe reprezentantului liceului in CJE. Stiati ca exista Avocatul Elevului?

Aceasta Institutie se ocupa cu informarea elevilor despre drepturile si responsabilitatilor acestora fapt care conduce la imbunatatirea relatiei profesor-elev. De asemena aceasta cunoastere a drepturile poate dezvolta un mediu democratic si fiecare incalacare a dreptului sau nerespectarea indatoriri va implica interventia A.E. Nu trebuie sa va fie frica sa sesizati orice fel de problema pertinenta legata de scoala pentru ca solutiile gasite nu vor implica sanctiuni legate de note. Daca esti creativ si vrei sa iti pui ideile legate de scoala sau de timpul liber in aplicare, contacteaza-ne!

  http://cjeph.info/