CONCURS NAȚIONAL ”LECȚII CU NICHITA” – COLEGIUL NAȚIONAL ”NICHITA STĂNESCU”, PLOIEȘTI

În perioada februarie- martie 2022 Colegiul Național “Nichita Stănescu” municipiul Ploiești vă invită să participați la Concursul național cu participare internațională ”LECȚII CU NICHITA” – ediția a XI-a. Concursul este realizat în parteneriat cu INSPECTORATUL ȘCOLAR JUDEȚEAN PRAHOVA și se va desfășura ONLINE.
Sunteți așteptați să participați la una sau mai multe dintre secțiunile concursului: traducere, fotografie, desen sau film.
Înscrierile se fac până la data de 15martie 2022 la adresele indicate pe site. Regulamentul concursului, acordul de parteneriat și fișa de înscriere se găsesc pe site-ul https://concurslectiicunichita.blogspot.com/.
Înscrierile pe secțiuni se vor face după cum urmează:

DESEN- prof. Adina Mustățea-Manolache,

FOTOGRAFIE- prof. Norica Răduță,

FILM- prof. Mihaela Constantin,

TRADUCERE ENGLEZĂ/GERMANĂ- prof. Cristina Rusu,

TRADUCERE FRANCEZĂ- prof. Andra Pescaru.

Înscrierile se vor face respectând actele normative UE referitoare la protecția datelor personale ale tuturor participanților la concurs.

Coordonator al proiectului: prof. Oana Totolici
Nu se percepe taxă de participare.
Vă așteptăm cu drag!

Leave a Reply

EnglishRomanian